Kalenteri 2. jakso

2. jakso ma 2.10. – ti 28.11.(37 työpäivää)

2.10. ma YO VIERAS KIELI, lyhyt fc(s), pc, sc(s), vc
3.10. ti YS 14.30-16.00: JORY + aineryhmät
4.10. ke
5.10. to
6.10. pe 13.15 Interactive theater, I vuoden opiskelijat.
.              Espostin vierailu NRJ:lle 09 – n.12 – 13.
9.10. ma Arvioinnit rekisterissä 14.30
10.10. ti YS 14.30-16.00: opekokous
11.10. ke 15ABC RO:t ja OHR *).
.               Ylimääräinen koetilaisuus syksyn yo-kokeisiin osallistuneille klo 15.
.               Turvakurssi: klo 17.00-19 aloitusluento Jyllan auditoriossa
12.10. to 10.30 I vuoden opiskelijat auditoriossa Suomen Lukiolaisten Liiton infossa.
.                SLL tavattavissa myös välitunneilla A-aulassa.
.                Turvakurssi: klo 16.00-18 tutustuminen Leppävaaran paloasemaan
.                Ilmoittautuminen uusinta-arviointiin
13.10. pe

syysloma 16.10.-20.10.

23.10. ma Srk aamunavaus
.                  Turvakurssi: klo 16.00-18.00 Tullin luento Jyllan auditoriossa
24.10. ti Opettajien vastaanotto 14.30-15.00, YS 15-16 RO-vuositasopalaverit
25.10. ke Uusinta-arviointi 15-17(18)
26.10. to
27.10. pe RO-tunti 1 10.30-11.15 Väliarvionti, koodi 1
.                14.00: Suomi100 valokuvataideteos –  “Sukupuu” Arjen tarina – ikäpolvet
.                yhdessä, avajaiset ruokalassa. Opiskelijat ja opet paikalle.
30.10. ma Väliarviointi, koodi 2
31.10. ti Teatteri (I vsk) 13.00, YS 14.30-16.00: aineryhmät. Väliarviointi, koodi 5
1.11. ke 15DEF RO:t ja OHR *), uusinnat rekisterissä 14.30. Väliarviointi, koodi 4
2.11. to RO-lomakkeen päivitys 2-3.11. Väliarviointi, koodi 7
3.11. pe Srk aamunavaus. Väliarviointi, koodi 6
6.11. ma Vanhempainilta III vsk 18.00 Väliarviointi, koodi 3
7.11.  ti YS 14.30-16.00: Opekokous (seuraavan jakson aikataulut)
8.11. ke 16ABC RO:t ja OHR *)
9.11. to
10.11. pe
13.11. ma YO-info kevään kokelaille 12.30 auditoriossa
14.11. ti Nuorisovaltuustovaalien äänestyspäivä,  RO-tunti 2 10.30-11.15
.            Opettajien vastaanotto 14.30-15.00, YS 15-16 aineryhmät,
15.11. ke 16DEF RO:t ja OHR *)
16.11. to
17.11. pe
20.11. ma arviointi 1, RO-vuositasovastaavat + opo 13:00
21.11. ti arviointi 2, YS 14.30-16.00
22.11. ke arviointi 3, Y-OHR 8.30-10
23.11. to arviointi 4
24.11. pe arviointi 5
27.11. ma arviointi 6
28.11. ti arviointi 7, YS 14.30-16.00

*) OHR-RO-konsultoinnit:
A/D klo 10.00
B/E klo 10.30
C/F klo 11.00